Azúrové pobrežie – spoznajte kúzlo francúzskej riviéry

Francúzska riviéra je najznámejšou dovolenkovou lokalitou celého Francúzska, ktorá priťahuje nielen príjemnou klímou a dlhým pobrežím s nádhernými plážami, ale tiež osobitým čarom svetovo preslávených letovísk Nice, Cannes, Monako a St. Tropez.

V kaviarňach, reštauráciách a baroch si vychutnáte nielen skvelé miestne vína, ale aj kulinárske špeciality francúzskej kuchyne, ako napríklad slaný koláč pissaladière, mangoldový koláč, alebo ratatouille. Azúrové pobrežie je miestom dovolenky hollywoodskych hviezd a úspešných podnikateľov z celého sveta, ale mnoho apartmánov a rekreačných víl ponúka cenovo dostupné ubytovanie na francúzskej riviére aj bežným turistom.

Okrem teplého mora s prekrásnymi plážami je Francúzska riviéra obľúbená aj pre vyhlásené kultúrne a medzinárodné podujatia, ktorými sú napríklad filmový festival v Cannes, alebo Veľká cena Monaka. Po západe slnka ožíva Azúrové pobrežie intenzívnym nočným životom, ktorý vás pohltí v mnohých nočných tanečných kluboch a kasínach, ktoré udávajú hlavný rytmus zábavy. Blahodarný oddych od preľudnených miest a súzvuk s prírodou si vychutnáte v úchvatnom prostredí najväčšieho kaňonu Európy – Verdon, ktorý ponúka ideálne podmienky pre pešiu turistiku a mnoho outdoorových aktivít.

Sviežo zelené Nice

Hneď pri prílete do Nice, ktorá je najväčšou metropolou Francúzskej riviéry, vás oslní nádherná farba azúrového mora s 8 km perfektne udržiavaných okruhliakových pláží a zeleňou borovicových a smrekovcových hájov, ktoré sa dvíhajú do strmých svahov Prímorských Álp. cotedazur-nicePolmiliónovej letovisko Nice sa pýši dlhou palmovou promenádou Promenade des Anglais lemujúci ako súkromné, tak verejné pláže a množstvo luxusných hotelov.

Športovci si môžu užívať vodné športy ako napríklad vodné lyžovanie, surfing, alebo paragliding. Preskúmať môžete krásne historické centrum mesta Vieux Nice, plné úzkych uličiek a zákutí, alebo navštíviť niektoré z radu múzeí, parkov a fontán, ktoré umocňujú pôvab mesta. Nice je miestom so silnou silnou koncentráciou turistického ruchu, svojich hostí priťahuje tiež radom festivalov a medzinárodných konferencií.

Preslávené a elegantné Cannes

Z pôvodne malej a nenápadnej dedinky postupne vyrástlo z hľadiska príjmov druhé najdôležitejšie mesto Francúzska. Svetoznáme Cannes každoročne v máji hosťuje najslávnejšej svetový filmový festival a priťahuje pozornosť profesionálnych filmárov, hercov a laických fanúšikov kinematografie. cotedazur-cannes-beachHlavným dejiskom tohto podujatia je Palais des Festivals a bulvár La Croisette, ktorý lemuje množstvo paliem, luxusných hotelov a značkových butikov. Nájdete tu aj francúzsku verziu hollywoodskeho chodníka vrátane dlaždíc s obtlačky dlaní filmových hviezd.

Historické jadro mesta na pahorku Le Suquet pôsobí proti okázalému luxusnému predmestiu prostým a skromným dojmom. Prezrieť si tu môžete neogotický kostol de la Castro zo začiatku 17. storočia a múzeum s pozostatkami amerických a himalájskych kultúr. Toto miesto vám umožní nádherný výhľad na celé mesto. V okolí Cannes nájdete približne desať kilometrov pláží, z ktorých tie najexkluzívnejšie sa nachádzajú pri pešej zóne Boulevard de la Croisette, k verejným plážam sa musíte vydať západným smerom. Nádhernú vyhliadku na celé pobrežie si užijete z veže Tour du Mont Chevalier, ktorá bola postavená už v 11. storočí.

Mestský štát Monako

Určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu luxusného Monaka, ktoré je daňovým rajom a domovom hnuteľných podnikateľov a celebrít z celého sveta. cotedazur-monte-carloMonako je síce druhým najmenším štátom sveta, ale jeho hustota osídlenia je druhá najväčšia. Monako vystihujú predovšetkým výškové budovy, luxusné hotely, rýchle vozy a honosné jachty. Jedinou verejnou monackou plážou je Larvotto, ktorá leží v jeho východnej časti.

Monako je usporiadateľom významných športových podujatí, ako sú preteky Formuly 1, alebo Rallye Monte Carlo. Turisticky zaujímavým miestom je historické centrum Monaka, kde môžete vidieť Kniežací palác stojaci na skale Le Rocher, alebo monackú katedrálu a Oceánografické múzeum s radom akváriám plných morských živočíchov. Záhradu s pestrofarebným tropickým rastlinstvom nájdete v mestskej časti Moneghetti. V štvrti Monte Carlo stojí legendárne kasíno, do ktorého je umožnený prístup len v spoločenskom odeve.

Žandárske St. Tropez

Významné prímorské letovisko St. Tropez, preslávené legendárnou četníckou stanicou, vyrástlo v 19. storočí zo skromnej rybárske obce. Dnes pripomína provinčnú atmosféru malého mestečka už len časť prístavu, hlavnou doménou mesta St. Tropez sú predovšetkým prepychové vily, luxusné jachty a nadštandardné životný štýl. cotedazur-saint-tropezV St. Tropez môžete relaxovať na niektoré z obľúbených piesočných plážach rozkladajúcich sa na pobrežnom páse v dĺžke piatich kilometrov, ako napríklad Tahiti, Stéphane forever, Les Clubs 55, alebo Key West Beach.

Ak už budete mať dosť opaľovania, môžete skúsiť vodné aktivity ako je windsurfing, vodné lyžovanie alebo napríklad potápanie. Za návštevu stojí aj vyhlásené trhy na Place des Lices, kde môžete ochutnať niektorý z mnohých aromatických syrov, ktoré však najlepšie oceníte v kombinácii s francúzskymi vínami. Úžasný výhľad na more vám ponúknu hradby osemboké hradné veže z 16. storočia. Turisticky vyhľadávaným miestom je aj dnes už nostalgicky pôsobiaci, opustená žandárska budova s ​​nápisom Gendarmerie Nationale.

Relaxácia v dokonalom prostredí – Grand canyon du Verdon

Najväčším kaňonom Európy je kaňon rieky Verdon, ktorý sa rozkladá na pomedzí Provensalských a Prímorských Álp. Od pobrežia k nemu dôjdete zhruba za dve hodiny. Kaňon sa tiahne v dĺžke 21 km a v niektorých miestach dosahuje hĺbky až 700 m. cotedazur-grand-canyon-du-verdonKaňon bol preskúmaný francúzskym geológom E.A. Martelom ešte len začiatkom 20. storočia a 14 km dlhá turistická trasa vedúca na jeho dne nesie meno po svojom objaviteľovi. Kolmé skalné steny a pereje dravej rieky sú výzvou pre veľa horolezcov a vyznávačov adrenalínových aktivít. Nezabudnuteľným zážitkom bude 16 km dlhý úsek medzi dedinkou Castellane a Pont de Carajuan, ktorý si môžete užiť pri zjazde na nafukovacích člnoch.

Zábava na Azúrovom pobreží

Celodenný program plný zábavy a humoru si užijete v zábavnom parku Marineland v neďalekom Antibes, kde vás budú baviť delfíny, tulene, kosatky a žraloky. Súčasťou areálu je akvárium plné rôznofarebných sasaniek, koralov, hviezdic, kreviet, krabov, rýb a ďalších podivných morských tvorov. Nevšedným kultúrnym zážitkom bude návšteva múzea Poype, ktoré zahŕňa modely lodí, artefakty a námornícke nástroje.

Ďalšie informácie:

Ubytovanie Azúrové pobrežie – ponuka ubytovania s online dostupnosťou a online rezerváciou:
http://www.avander.sk/francuzsko/azurove-pobrezie

Ubytovanie Nice – ponuka ubytovania s online dostupnosťou a online rezerváciou:
http://www.avander.sk/francuzsko/azurove-pobrezie?city=nice

Ubytovanie Cannes – ponuka ubytovania s online dostupnosťou a online rezerváciou:
http://www.avander.sk/francuzsko/azurove-pobrezie?city=cannes

Zábavný park Marineland – oficiálne stránky v angličtine:
http://www.marineland.fr/en

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *