Lago di Garda – skvelá aktívna dovolenka v Taliansku

Ak tento rok plánujete prežiť dovolenku v južnej Európe inak ako na morskom pobreží, zaujímavou voľbou je určite pobyt u niektorého z jazier, ktoré ponúkajú nespočetné množstvo príležitostí nielen pre relaxáciu pri vode, ale aj pohybových aktivít s radom nezabudnuteľných zážitkov. Dovolenka pri jazere Lago di Garda je synonymom fascinujúceho prostredia nádhernej subtropickej prírody s dominantou nekonečné modré vodné plochy ľadovcového jazera a pôsobivých dvojtisícových štítov v jeho okolí.

Ubytovanie v Lago di Garda ponúka rad apartmánov a víl s neprekonateľným výhľadom na dokonalý a harmonický výtvor prírody, priťahujúci každoročne veľké množstvo návštevníkov. lago-di-garda-sceneryVýnimočná kombinácia nadpozemsky krásnych prírodných scenérií, rozvinutá vegetácia subtropických rastlín s omamnou vôňou, bezstarostné kúpanie a vzrušujúci zábava spoločne s radom gurmánskych zážitkov talianskej kuchyne, bezpečne uspokojí všetky Vaše zmysly. Jazero Lago di Garda patrí k jednému z najkrajších miest celej Európy a so svojím silným „genius loci“ vo Vás zanechá trvalý dojem s túžbou vrátiť sa do tejto čarovnej oblasti znova.

Športové aktivity pri jazere Lago di Garda

V prípade, že nepatríte k vyznávačom plážovej dovolenky, bude pre Vás magnetom hlavne severná časť jazera Lago di Garda. Ponúka totiž ideálne podmienky pre nespočet outdoorových aktivít, ako je vodné lyžovanie, rybolov, alebo potápanie, pre ktoré sú zaujímavé lokality v Riva del Garda, Tempest, alebo v Calcarolle. lago-di-garda-riva-del-gardaVďaka stabilným veterným prúdom Ora a Peler je vodná hladina jazera tiež skvelým miestom pre plachtenie. Špeciálne oblasť bývalej rybárskej dediny Torbole a mesta Riva del Garda sú mimoriadne vhodné pre kitesurfing a windsurfing.

Lago di Garda je vyhláseným rajom horolezcov, ktorým ponúka neuveriteľný počet prevyšujúci 2000 trás, s obtiažnosťou od začiatočníkov až po profesionálnu úroveň. Vynikajú najmä oblasti Arco, Nago, alebo Tenno, ktoré ponúkajú ideálne podmienky skalných previsov a ohromujúcich panorám oblasti. Záplavu endorfínov zažijú trénovaní horolezci po zdolaní extrémnych skalných stien ferratových trás stúpajúcich k vrcholom, ktoré nájdete v mestách Riva del Garda, Mori, alebo Sarche. Aby ste si užili povznášajúci výhľad, nemusíte patriť k trénovaným športovcom zdolávajúcim horské zrázy. Na stanici Monte Baldo v nadmorskej výške 1.752 m vás z mestečka Malcesine vyvezie aj kabínová lanovka.

Pre náruživých cyklistov budou výzvou chodníky atakujúce prevýšenie takmer 1.950 m sprevádzane úchvatnými výhľadmi nadpozemsky krásnej oblasti. lago-di-garda-moutain-bikeAk zrovna neholdujete náročnému stúpaniuj, môžete si cestu nahor uľahčiť lanovkou a vychutnať si napríklad len rýchly adrenalínový downhill do údolia. Vyhľadávanými oblasťami pre cyklistiku sú Tremosine, alebo Tignale. V okolí miest Bardolino a Peschiera môžete nenáročné okružné cyklistické chodníky využiť aj pre pohodové in-line korčuľovanie. Lago di Garda je tiež skvelou voľbou pre priaznivcov golfu, nordic-walkingu, alebo paraglidingu.

Odpočinok a relaxácia pri jazere Lago di Garda

Južná časť jazera pripomína svojím subtropickým charakterom morské pobrežie. Príjemný vánok, množstvo paliem, citrusov a rad kaviarní a pizzérií lemujúcich promenádu ​​evokujú pocit, ako by ste boli naozaj pri mori. K leňošeniu sa ponúkajú menšie prírodné pláže poskytujúce dostatok súkromia. Kúpanie je tu vďaka teplejšej vode príjemnejšie než v severnej časti jazera. Najprestížnejšiou lokalitou je luxusný Sirmione s tradíciou rímskych kúpeľov a zaujímavým hradom Rocca Scagliera, ktorý je obklopený vodou. lago-di-garda-scaliger-castleV kúpeľnom meste si môžete dopriať relaxáciu v spa & wellness centre Aquaria, alebo niektorú z procedúr zameraných na liečbu dýchacieho a pohybového ústrojenstva. V okolí Sirmione nájdete aj niekoľko piesočných pláží.

Veľmi živým letoviskom je Desenzano, najväčšie mesto, ktoré je pre milovníkov zábavy prísľubom bujarého nočného života. Pobrežné mesto Manerba del Garda vyniká nádhernou zátokou s dlhou plážou, ktorá svojím pozvoľným vstupom do vody priťahuje predovšetkým rodiny s deťmi. Vinári neodolajú návšteve Bardolina, odkiaľ pochádza svetovo preslávené červené rovnomennej víno, ktoré môže byť aj nostalgickým suvenírom z dovolenky pri jazere Lago di Garda. Ďalšími obľúbenými letoviskami s príjemnou južnou atmosférou, promenádou s množstvom kaviarní, reštaurácií a tiež nákupných príležitostí sú Salo, Garda, Toscolano, alebo Peschiera del Garda.

Atraktívna zábava pre deti pri Lago di Garda

Na juhozápadnom pobreží jazera sa nachádza zábavný park Gardaland s úžasnými atrakciami, ktoré nadchnú nielen Vaše deti. Park je členený do tematických okruhov Fantasy, Energy, Gardaland Show a Adventure a okrem atrakcií Vám ponúkne občerstvenie a oddych v mnohých štýlových baroch a v piatich tematických reštauráciách. Ďalšou alternatívou je Canevaworld s Movieland a aquaparkom, zameraný na atrakcie s filmovými hrdinami ako napríklad Tomb Rider, Terminator, Rambo a mnohými ďalšími.

Ďalšie informácie:

Ubytovanie Lago di Garda – ponuka ubytovania pri jazere Lago di Garda s online dostupnosťou a online rezerváciou:
http://www.avander.sk/taliansko/gardske-jazero

Spa & wellness centrum Aquaria (oficiálne stránky v angličtine):
http://www.termedisirmione.com/aquaria-sirmione-en.jsp

Zábavný park Gardaland (oficiálne stránky v angličtine):
http://www.gardaland.it/resort/index-en.php

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *