Lyžovanie za splnu – netradičný zážitok na lyžiach vo Švajčiarsku

Ak patríte k dobrým lyžiarom a máte záujem o nevšedný zážitok, môžete vyskúšať nočné lyžovanie bez umelého osvetlenia a to iba pri svite splne. Neďaleko švajčiarskeho Svätého Mórica ponúka toto dobrodružstvo Diavolezza. Zjazd prebieha samozrejme len za predpokladu perfektné viditeľnosti, ale aj tak počítajte so tienistými úseky, ktoré budú úplne bez osvetlenia. Areál oblasti Engadin Bernina-Diavolezza leží nad Pontresina a i za denného svetla je určený najmä zdatným lyžiarom.

V prípade že volíte radšej bezpečnejšiu variantu nočného lyžovania s umelým osvetlením, bude pre vás tým pravým miestom neďaleký Corvatsch. Jedná sa o najvyššie položený lyžiarsky areál, ktorého súčasťou je aj ľadovec Piz Corvatsch dosahujúci výšok 3.303 m. Každý piatok od 19. hodiny si môžete užívať zábavu pri nočnom lyžovaní na osvetlenej 4 km dlhej zjazdovke, ktorá patrí k najdlhším osvetleným tratiam v Alpách. Cestu lanovkou na vrchol sprevádza úplná tma, pretože lanovka, ani jej trasa nie je vôbec osvetlená. Ovšem famózny zjazd predčí vaše očakávania. Široké carvingové pláne v hornej polovici zjazdovky a voľný priestor vás celkom iste nadchnú.

Corvatsch pulzuje čulým nočným životom a tak nečakajte, že budete úplne sami. V nočných hodinách síce lyžiarov ubúda, ale ruch sa koncentruje pre zmenu u reštaurácií a barov. Ak sa rozhodnete dať šancu stredisku Corvatsch aj za denného svetla, skúsení lyžiari si prídu na svoje pri najdlhšom zjazde Corvatsch Surlej v dĺžke 9 km a s prevýšením 1.433 m, alebo na najťažšie zjazdovke Lejins, kedy 300 výškových metrov zdoláte počas 1 km.

Zimná dovolenka v údolí Engadin vám ponúkne naozaj nevšedné zážitky.

Ďalšie informácie:

Ubytovanie – ponuka ubytovania v údolí Engadin s online dostupnosťou a online rezerváciou:
http://www.avander.sk/svajciarsko/ski-engadin-st-moritz

Oficiálne stránky Svätý Moritz (v angličtine):
http://www.stmoritz.ch/en/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *