Pohodové lyžovanie bez davov, to je zimná dovolenka v údolí Murtal

Kto nehľadá vybavené ski rezorty a gýčovitá letoviská často podobná lunaparkom, bude z oblasti štajerského údolia Murtal doslova nadšený. Príjemne priestranná horská oblasť ponúka solídne lyžiarske možnosti v krajine, ktorú lemujú najrozsiahlejšie plochy borovicových lesov limby v Európe. Skromnejší areály a zaujímavé pokojnejšie zjazdovky u Schwarzenbergových lesov sú zárukou pohodového lyžovanie bez zbytočných front a zdržiavanie u vlekov.

Hlavným lyžiarskym areálom je Kreischberg s vrcholom v nadmorskej výške 2.118 m. Spodné poschodie areálu pretína strmá čierna zjazdovka, ale hore prevažujú mierne modré a pohodové červené trasy. Z vrcholového hrebeňa steká členitým terénom aj niekoľko čiernych tratí, ktoré lákajú trénované športovcov. Príjemnou rodinou variantou je západná trasa pozdĺž 6-sedačky, alebo novovybudovaná zjazdová diaľnice v susedstve hlavných vlekov.

V ústraní sa nachádza aj lokalita Rosenkranz, ktorá vám ponúkne prevažne opustené zjazdovky od ľahkej červenej obtiažnosti až po svahy s čiernym sklonom. Pre deti má stredisko Kreischberg pripravený cvičný svah s pojazdným kobercom, trampolínu, snowtubingovú dráhu, alebo prírodné freestylovú dráhu s postavičkami Flinstounov. Snowboardisti budú určite Kreischberg poznať ako miesto Svetového pohára v snowboardingu a v roku 2015 sa tu budú konať aj majstrovstvá sveta. Tunajšie vybavený snowpark patrí k najvýznamnejším v Európe.

Obmenou lyžovania v Kreischberg môže byť malý susedný areál Lachtal, ktorý je vzdialený necelú hodinu cesty a lyžovať tu môžete na rovnaký skipas. Prevažne červený ski areál disponuje zjazdovkami v dosahu dvoch expresných krytých sedačiek, kedy svahy pri vrchole sú mierne, strmší sklon naberajú až smerom dole.

Rozľahlé svahy ponúka nielen priame a široké zjazdovky, ale aj skvelý freeridový terén. Priamo pri hlavnej stanici zaujme tých najmenších detský park s prekážkovú dráhou, slalomom a lanovým vlekom.

Historickú atmosféru pocítite v hlavnom starobylom meste Murau, na ktoré dohliada zámok Schwarzenberga. Môžete tu ochutnať aj niektorú zo špecialít rodinné reštaurácie Gasthof Lercher, ktorá má tradíciu neuveriteľných 300 rokov. Ubytovanie v tradičných apartmánoch nájdete buď v Murau, alebo priľahlých dedinkách.

Ďalšie informácie:

Ubytovanie – ponuka ubytovania v údolí Murtal s online dostupnosťou a online rezerváciou:
http://www.avander.sk/rakusko/ski-kreischberg-murau

Profil strediska Kreischberg s aktuálnym počasím a ďalšími informáciami: http://www.rakouskealpy.guru/lyzarske-stredisko/kreischberg-murau/

Oficiálne stránky strediska Kreischberg (v angličtine):
http://www.kreischberg.at/en.html

Oficiálne stránky strediska Lachtal (v angličtine):
http://www.lachtal.at/en.html

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *