Príďte osláviť polstoročie lyžiarskeho strediska Les Menuires

Príjemné vysokohorské klíma lyžiarskeho strediska Les Menuires, ktoré dosahuje nadmorskej výšky 2.850 m, láka každoročne fanúšikov zimných športov a obdivovateľov Savojských Álp. Pôsobivé panoráma Troch údolí s neodolateľnou atmosférou ešte umocní pripravovaný program na oslavu pol storočia, ktorý štartuje 12. februára 2015. Areál strediska Les Menuires sa premení v neuveriteľnú multimediálnou show svetiel synchronizovaných s hudbou, netradičnú podívanú na zjazdy s pochodňami a pôsobivé svetelné predstavenie slávnostného ohňostroja.

Lyžiarske stredisko Les Menuires sa skladá z dvoch častí a ponúkne vám v rámci jedného skipasu lyžovanie na 160 km tratí nad Menuires, alebo na protiľahlom La Masse, kde si užijete tiež rozsiahle terény pre freeride. V časti Lac Noir môžete svoju zdatnosť otestovať v náročnejších zjazdoch s hrčami. Vďaka ideálnej dispozícii strediska si môžete vychutnať lyžovanie, ktoré bude sprevádzať slniečko po celý deň. Les Menuires a Saint Martin ponúka tie najrozsiahlejšie lyžiarske terény všetkých výkonnostných úrovní, ktoré uspokoja aj náročných lyžiarov. Susedné strediská Val Thorens, alebo Méribel a Courchevel, patriace taktiež do lyžiarskej oblasti 3 Vallées, vám v prípade vášho záujmu umožní rozšírenie lyžiarskej oblasti až na 600 km zjazdových tratí.

Zábava aj pre tých najmenších

skiing-3valleesOkrem perfektných podmienok pre lyžovanie vás v stredisku Les Menuires čaká tiež veľa atrakcií, ktoré budú baviť aj vaše deti. Walibi fun area umožní malým pretekárom mimo iného aj zjazd boardercrossovú drahú s tromi štartovacími bránami a vo finále aj ocenenie na stupni víťazov.

Vzrušujúce zážitky sľubuje jazda bobovú dráhú Speed Mountain, ktorá vedie množstvom zákrut a skokov po oceľovej konštrukcii niekoľko metrov nad zemou. Klasické bobovanie na 4 km dlhej bobovej dráhe oceníte na trase Roc’n’Bob. Bobová dráha je v prevádzke od 14 hod do večera a je vyhradená len pre tento typ zábavy. V cene zjazdu je okrem zapožičanie bôbov a bezpečnostné prilby tiež lístok lanovkou Roc des 3 Marches na vrchol dráhy.

To najlepšie v Croisette

Spoločenský život sa koncentruje hlavne v Croisette, centre, ktoré obklopujú z jednej strany nákupnej galérie, luxusné rezidencie v tradičnom savojskom štýle a z druhej strany hora Mont de la Chambre. V úpätí hory nájdete skvelé zázemie pre začiatočníkov v podobe jazdiacich kobercov, kabíniek a sedačkových lanoviek. Do údolia Croisette sa zbiehajú zjazdy z vrcholov Mont de le CHAMR a 3 Marches, ktoré majú buď mierny sklon, alebo strednú náročnosť. S deťmi môžete absolvovať aj zelený zjazd, teda najľahší možnosť pohodové prechádzky zimnou krajinou. Nezabudnuteľným zážitkom bude aj návšteva snehového hradu, kde môžu deti vyčíňať za dozoru rodičov.

Zážitkovú relaxáciu ponúka vonkajší vyhrievaný bazén v Bruyères, sauny a masáže si vychutnáte v novom športovom centre Sogevab, alebo vo vodnom centre Espace Aqualudique s nepreberným množstvom vodných prvkov a atrakcií.

Gastronomické pôžitky ako raclette, alebo fondue si s priateľmi vychutnáte v najrôznejších reštauráciách strediska, pre gurmánov je k dispozícii aj 4 hviezdičková reštaurácia hotela Le Chalet Hôtel Kaya. Ak budete mať dosť energie, môžete večer zakončiť v niektorom z miestnych barov či diskoték, alebo len romantickú prechádzku po dedine.

Tak neváhajte, vyberte si ubytovanie v stredisku Les Menuires a naplánujte si zimnú dovolenku plnú zábavy.

Ďalšie informácie:

Ubytovanie – ponuka ubytovanie v stredisku Les Menuires s online dostupnosťou a online rezerváciou:
http://www.avander.sk/francuzsko/rhone-alpes/savoie?city=les-menuires

Ubytovanie – ponuka ubytovania v oblasti Tri údolia s online dostupnosťou a online rezerváciou:
http://www.avander.sk/francuzsko/ski-les-3-vallees-les-trois-vallees

Oficiálne stránky strediska Les Menuires:
http://cz.lesmenuires.com/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *