Salzbursko – letná dovolenka s deťmi v prírode

Fascinujúci svet veľhôr prináša nezabudnuteľné zážitky nielen v zimnom období, ale svojou rozmanitosťou rozprávkovo zelených strání, lesov a horských jazier s priezračne čistou vodou láka k objavovaniu aj v letnej sezóne. Dovolenka v Salzbursku s deťmi predstavuje predovšetkým každodenný kontakt s panenskou prírodou a to formou pestrých aktivít, súťaží a pútavého dobrodružstva, kedy si deti ani nespomenú na hry pri počítači a užijú si zábavu na čerstvom horskom vzduchu. Ubytovanie v Salzbursku vám umožní načerpať energiu z harmonickej prírody v rozprávkovom prostredí, ktorému dominujú impozantné masívy Vysokých Taur, Lofer STEINBERG a Radstädter Tauern.

Pešie túry Salzbursko

Pohyb s množstvom vzrušujúcich zážitkov si môžete užiť na niektoré z mnohých peších túr sviežo zelenou prírodou, ktorých celková dĺžka presahuje 7.000 km. Vyhlásené sú výstupy na Schmittenhöhe, Maiskogel a Kitzsteinhorn, ale deti dajú pravdepodobne prednosť hrebeňovým túram, kedy vám cestu k vrcholom uľahčí výjazd lanovkou. Špeciálne trasy s množstvom maskotov, zábavných zastávok a vodných hrátok sú napríklad Brunov horský svet Russbach v regióne Dachstein West, zahŕňajúci obrie šmýkačku, horolezeckú vežu, alebo hojdačkový les. Vo Flachau sa ponúka Floriho zážitková cesta, pre deti bude zaujímavá aj pešia trasa nad strediskom Leogang, ktorú spestruje 25 zastávok.

Kúpanie Salzbursko

Čo by to bolo za dovolenku bez kúpania? Vybrať si môžete z mnohých možností prírodných jazier a mestských kúpalísk s radom vodných atrakcií. Najobľúbenejším jazerom oblasti je Zell am See, ktoré vám v lete ponúkne teplotu vody 24°C, množstvo šmýkačiek, trampolín a skokanských mostíkov. salzburgerland-featuredPo hladine jazera sa môžete vydať aj na lodný výlet. K dispozícii je aj krytý vodný svet so šmykľavkou dlhou 74 m, bazén s 3 metrovou hĺbkou vhodný na potápanie, plavecký bazén a pirátska loď pre deti. Pre deti bude zaujímavé aj jazero v Uttendorfe, kde môžu okrem trampolín vyskúšať aj vodný reťazový chodník a ďalšie zábavné prvky. Za najteplejšie jazero je považované Wallersee, ktorého teplota dosahuje v letných mesiacoch až 28°C.

Cyklovýlety Salzbursko

Ak patríte k priaznivcom cyklistiky, vedzte, že región Salzburska vás nesklame. Pestré spektrum trás rôznych náročností dosahuje neuveriteľných 6.000 km a uspokojí tak všetky kategórie športovcov. Náučná Taurská cyklotrasa vedie okolo kultúrnych a prírodných pamiatok v celkovej dĺžke 270 km a je lemovaná množstvom reštaurácií a podnikov so skvelou regionálnou kuchyňou. Nenáročná a k rodinným výletom vhodná je tiež Mozartova cyklotrasa, vedúca zo Salzburgu do Tirolska prevažne rovinatým terénom v dĺžke 450 km.

Prírodné zaujímavosti a pamiatky Salzburska

salzburgerland-festung-hohensalzburg-castle

Festung Hohensalzburg – najväčší stredoveký hrad Európy

Údolie Salzachtal sa pýši Krimmelskými vodopády, ktorých spád má dĺžku úctyhodných 380 m. Priamo pri vchode k vodopádom poteší deti vodná hojdačka Aqua Hipp-Hoppe a ďalšie vodné atrakcie. Zaujímavý bude aj výlet do mesta soli – Salzburgu, ktorý vám ponúkne tajuplnú historickú atmosféru v najväčšom stredovekom hrade Európy – Festung Hohensalzburg, obdiv budí ale aj palác Hohe Stock alebo nádherný zámok Mirabel.

Zábava Salzbursko

Ovšem hlavným lákadlom pre deti budú bezpochyby zábavné parky a atrakcie Salzburska. Obstaraním karty Salzburgska môžete využiť vstup až na 190 zaujímavých miest regiónu zdarma. Karta zahŕňa vstupné do hradov a zámkov, zážitkových parkov a kúpalísk, alebo tiež prepravu lanovkami.

V zážitkovom parku Strasswalchen môžete objavovať mnoho atrakcií a adrenalínových zážitkov, ktoré pobavia deti aj dospelých. Na úpätí Grossglockner sa v nádhernej horskej krajine rozprestiera na ploche 20.000 m² Kindererlebnisland & Wildpark Ferleiten s množstvom hier a zábavy. Na lovca v divokej prírode si s lukom a šípmi môžete zahrať v Angertal, alebo treba skúsiť ryžovaní zlata v údolí Rauris na troch Rýžovišti. Detským rezortom plným šmýkačiek a nafukovacích atrakcií ako vonku, tak v krytej hale, je Vulcanino, ktorý využijete aj v prípade nepriaznivého počasia. Nezabudnuteľný zážitok je letná návšteva Ice arény Kitzsteinhorn na ľadovcovej náhornej plošine vo výške 3.000 metrov.

Ďalšie informácie:

Ubytovanie Salzbursko – ponuka ubytovania s online dostupnosťou a online rezerváciou:
http://www.avander.sk/rakusko/salzbursko

Ubytovanie Zell am See & Kaprun – ponuka ubytovania s online dostupnosťou a online rezerváciou:
http://www.avander.sk/rakusko/ski-kaprun-zell-am-see

Online objednávka Salzburské karty so vstupom zdarma na 190 atrakcií a zaujímavých miest v Salzbursku:
https://www.salzburgerland.com/cs/salzburgerlandcard/190-atrakci-v-cene-jedne-karty/objednat-online.html

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *