Sölden: TOP lyžovanie v legendárnom rakúskom stredisku

Skôr nenápadná horská dedinka v Ötztalu, dnes legendárne lyžiarske stredisko s excelentnými podmienkami pre všetky zimné športy. Svetoznámy Sölden si svojich priaznivcov získal nielen ako miesto konania Svetového pohára s jedinečnou ľadovcovú hojdačkou, ale tiež neuveriteľným nočným životom a v podstate nikdy nekončiaci zábavou. Sölden vás doslova pohltí fascinujúcim horským svetom s neuveriteľným množstvom športových príležitostí a eufóriou, kedy zabudnete na všedné starosti a vrátite sa do doby, kedy ste si užívali život s bezstarostnou samozrejmosťou.

Lyžovanie v Söldene, jednom z najúspešnejších lyžiarskych stredísk v Rakúsku, si užijete na ploche 20 km² a to s absolútnou zárukou snehu od októbra až do apríla. Známe BIG 3 sú Tiefenbachkogl dosahujúci 3.309 m, Gaislachkogl s vrcholom vo 3.058 m a Schwarze Schneider s výškou 3.370 m. Lyžiarsky areál strediska môžeme rozdeliť na tri časti: ľadovce Tiefenbach a Rettenbach, svahy Gaislachkogl rozprestierajúce sa priamo nad Söldenom a tretiu lokalitu tvoria zjazdovky v Giggijoch.

Rettenbach a Tiefenbach

solden-viewIdeálne podmienky pre lyžovanie na ľadovcoch Tiefenbach a Rettenbach sú v jarných mesiacoch, kedy kvalitný sneh dopĺňa aj slnečné počasie. Tiefenbach a Rettenbach prepája vo výške 3.240 m zasnežený tunel dlhý 169 m. Čakať môžete lyžovanie vo vysokých nadmorských výškach, ale svahy sú tu skôr s miernejším sklonom ako v iných častiach strediska Sölden. Ostrejšie spád si užijete iba pri zjazde trate Svetového pohára, preslávené čierne 31 a červených tratí 36 a 37 na Tiefenbach. Svoju kondíciu si môžete tiež otestovať na 15 km dlhom zjazde z vrcholu Schwarze Schneid, pri ktorom zdoláte prevýšením takmer 2.000 m.

Gaislachkogel

solden-snow-groomer

V Söldene vždy špičkovo upravené!

Lyžovanie v Gaislachkogl si užijete v náročnejšom teréne čiernych a červených svahov. Široká a dokonale rovná zjazdová trať číslo 4 doslova uchváti priestorom a je výzvou pre všetkých milovníkov pohodového carvingu a snowboardingu. V hornej časti červené zjazdovky číslo 1 pod Gaislachkogl sa môžete napojiť aj na severozápadné svahy poskytujúci freeridové možnosti voľného terénu. Vrcholová stanica Gaislachkogl vám ponúkne nielen pôsobivé výhľady a možnosť vyfotiť sa u známych rámčekov rozmiestnených pozdĺž svahu. Zážitkom bude aj posedenie v najvyššie položenej reštaurácii oblasti Sölden, futuristické moderné budove s vzdušným dizajnom zo skla a ocele. Na strešnej terase si vychutnáte svoj „Gourmet-View“ a hurá dole!

Giggijoch

Lyžovanie na Giggijoch s množstvom prehľadných modrých zjazdov bude vyhovovať aj menej zdatným lyžiarom. Nájdete tu ale aj náročnejšiu boulovou dráhu, alebo čiernu zjazdovku číslo 25 pre pretekárov, ktorá sa spúšťa z vrcholu Schwarzkoglu. Okrem snowparku si môžete vyskúšať aj meraný slalom, ktorý vás dostane! Štart zo skutočnej brány vám odpočíta automat, vašu jazdu bude sprevádzať aplauz z reproduktorov a svoj výkon môžete každý deň na internete porovnať s rebríčkom časov ostatných jazdcov. Voľné terény pre skúsenejších lyžiarov ponúkajú svahy pod Rotkoglem.

solden-gaislachkogel

Vyhliadková plošina na Gaislachkogl (3.058m)

V lyžiarskom areáli strediska sa vám ponúkajú hneď tri vyhliadkové plošiny na vrcholoch presahujúcich 3.000 m. Tou najvyššou je vo výške 3.440 m Schwarze Schneid, druhou je plošina na Gaislachkogl. Tí odvážnejší neodolajú zážitku na Tiefenbachkoglu. Voľne sa vznášajúce oceľová lávka v dĺžke 25 m sa vypína nad hlbokou priepasťou a okrem úchvatných pohľadov bude aj adrenalínovým rozptýlením.

Zábava a wellness

Sölden ponúka nielen pestré možnosti ubytovania všetkých kategórií, ktoré si môžete okamžite rezervovať, ale aj pulzujúci nočný život celého Ötztalského údolia. Či už ide o veľké zábavné a medzinárodné akcie ako je otváranie ľadovca, začatia Svetového pohára v alpskom lyžovaní, Elektric Mountain Festival, alebo tradičnú promenádu s nadväzujúcimi bary, puby a diskotékami, je to radosť a zábava, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou každodennej après-ski Sölden.

Poslednou príjemnou bodkou, nevyhnutnou pre dokonalý pocit zo zimnej dovolenky v Söldene, je ponuka relaxácie a wellness odpočinku. Blahodarné teplo v sálajúce fínske saune alebo parnom kúpeli uvoľní vaše svaly, odpočinok ponúkajú aj bazény s príjemnou teplotou vody. Freizeit Arena je vám k dispozícii priamo v Söldene, avšak absolútne unikátnu atmosféru vám poskytnú termálne kúpele Aqua Dome v Längenfeld.

Ďalšie informácie:

Ubytovanie – ponuka ubytovania v Ötztalské doline a v Söldene s online dostupnosťou a online rezerváciou:
http://www.avander.sk/rakusko/ski-otztal-solden

Profil strediska s aktuálnym počasím a ďalšími informáciami:
http://www.rakouskealpy.guru/lyzarske-stredisko/solden/

Oficiálne stránky Sölden (v anglickom jazyku):
http://www.soelden.com/en

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *