Tenerife – báječná zimná dovolenka pri mori

Kanárske ostrovy sú ideálnou destináciou pre fantastickú zimnú dovolenku pri mori. Poloha v subtropickom pásme zabezpečuje ostrovom príjemné slnečné počasie počas celého roka a teplotné výkyvy sa pohybujú len v rozmedzí niekoľkých stupňov. Doprajte si relaxáciu na nádherných piesočných plážach pri priezračne čistom moru v čase, keď sa ortuť teplomera doma pohybuje spravidla okolo bodu mrazu.

Dovolenka na Tenerife, najväčším a najzelenejším z Kanárskych ostrovov, vás uchváti svojim dokonalým prostredím bujnej vegetácie vnútrozemia a prekrásnych pláží lemujúcich pobrežie. Vybrať si môžete zo 140 nádherných pláží, z ktorých väčšina má sopečný pôvod. K tým najznámejším patrí Playa de la Arena, Playa Las Vistas, Playa Los Gigantes, alebo Playa de las Teresitas, ktorá vyniká nielen svojou dĺžkou 1,5 km, ale aj bielym pieskom prepraveným zo Sahary. tenerife-kiteboardingApartmány a letné vily na Tenerife nájdete ako v bezprostrednej blízkosti pláží, tak aj v letoviskách sľubujúcich rušný nočný život, ako napríklad Las Americas. Pulzujúci zábavu divokých večierkov a tanečných barov so živou hudbou si tu do sýtosti vychutnáte až do ranných hodín.

Vodné športy alebo zábavné parky

Okrem tradičných vodných športov ako je windsurfing, surfing, alebo kiteboarding, pre ktoré sú tu ideálne veterné podmienky, môžete skúsiť aj plávanie s delfínmi alebo si užiť špičkovo spracovanú show a zábavu v niektorom z parkov. Vyhláseným miestom, ktoré určite stojí za návštevu, je Loro Parque v meste Porto de la Cruz. Vzhliadnuť môžete show delfínov, kosatiek, roztomilých tučniakov, alebo pestrofarebných papagájov z celého sveta.

Rozprávkový vodný svet

Ďalším nemenej atraktívnym miestom je priam rozprávkové prostredie vodného sveta Siam Parku. Nespočet vodných atrakcií, šmýkačiek a tobogánov rôznych tvarov a dĺžok sa vám postarajú o zábavu na celý deň. tenerife-siam-parkOdpočinok vám dopraje snáď len pohodová Lazy river a potom hurá k ďalším vzrušujúcim zážitkom. Siam park nemá svojou rozlohou 135 000 m² v Európe konkurenciu a ponúkne vám aj najväčší umelo vytvorené vlny dosahujúce až 3 metrov. Na top adrenalínovú zábavu v podobe 20 m dlhého kamikadze zjazdu Tower of Power, pripomínajúci takmer voľný pád s dojazdom v sklenenom tuneli priamo medzi žralokmi, si trúfnu len tí odvážnejší.

Turistika aj golf

Oddych od hojne navštevovaných miest vám poskytnú túry národným parkom Teide, ktorý je preniknutý turistickými chodníkmi rôznych obtiažností. Najvyšším bodom nielen ostrova, ale aj celého Španielska je hora Pico del Teide siahajúca do výšky 3.718 m. Aby ste si užili nádherný výhľad, nemusíte podstupovať vyčerpávajúci výstup, k dispozícii je aj pohodlná lanovka.

tenerife-map

Zdroj: www.tenerife.es

Ostrov Tenerife je považovaný tiež za golfový raj poskytujúci excelentné podmienky. Zázemie 8 golfových ihrísk dosahuje špičkovej kvality a každé z nich má svoju osobitú atmosféru. Majstrovské Golf Las Americas osviežujú jazerá a rieky, Golf Costa Adeje vám ponúkne ohromujúci scenérie s veľkolepým panoramatickým výhľadom na oceán a pre Golf del Sur sú typické široké hracie plochy obklopené rozmanitou vegetáciou. Neustále sa meniaci terén golfového ihriska Abama preslávil dizajnéra Dava Thomasa. Ak vás nebaví ponuré zimné počasie a chýba vám slniečko a more, Tenerife vám ponúkne oboje a veľa zábavy k tomu.

Ďalšie informácie:

Ubytovanie – ponuka ubytovania na Tenerife s online dostupnosťou a online rezerváciou:
http://www.avander.sk/spanielsko/kanarske-ostrovy/tenerife

Zábavný park Loro Parque:
http://www.loroparque.com

Vodný svet Siam Park:
http://www.siampark.net/en/

Mapa Tenerife (veľkosť 2600 x 2200px) – zdroj: www.tenerife.es

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *