Zillertal – jeden skipas a nekonečné možnosti lyžiarskeho vyžitia

Ľahko dostupné tirolské údolí Zillertal, patrí pre svoju pestrosť svahov a istotu snehu k jednej z najobľúbenejších lyžiarskych oblastí celého Rakúska. Región Zillertal zahŕňa lyžiarske strediská Spieljoch, Hochzillertal, Zillertal Arena, Mayrhofen a ľadovcovú oblasť Hintertux. Celý areál číta neuveriteľných 506 km zjazdoviek, na ktoré si môžu ambiciózni lyžiari zakúpiť jeden spoločný Zillertaler Superskipass.

Moderná infraštruktúra s bohato rozvinutým zázemím, systém skibusov a lokálna železničná trať umožňujú jednoduchú prepravu medzi jednotlivými strediskami. zillertal-mayrhofen-cablecarKomfortné ubytovanie v Zillertalu ponúka množstvo apartmánov a chát ležiacich priamo v dosahu hlavných prístupových lanoviek.

Spieljoch – dobrá voľba pre rodiny s deťmi

Prvým strediskom Zillertalského údolia je Spieljoch ležiaci pri mestečku Fügen, hneď 10 km po zjazde z diaľnice. Čaká vás tu malý rodinný areál s pokojnou atmosférou a prevahou červených tratí. Lyžovanie v stredisku Spieljoch si užijú rodiny s deťmi, ktorým bude stačiť 21 km prehľadných zjazdových tratí.

Na dosah ruky budete mať aj skvelý vodný areál Freizeitzentrum Zillertal vo Fügenu, ktorý vám ponúkne vnútorné i vonkajšie bazény s teplotou vody od 32 ° C, rad adrenalínových atrakcií, alebo naopak možnosť relaxácie v príjemnom prostredí.

>> Možnosti ubytovania v stredisku Spieljoch

Hochzillertal – obľúbená hojdačka s množstvom freeridových plôch

Spojením lyžiarskych stredísk Hochzillertal a Hochfügen vznikol areál Ski Optimal, ponúkajúci 100 km lyžiarskych diaľnic vedúcich prevažne prehľadným terénom. zillertal-hochzillertalPlynulú prevádzku na obľúbené Zillertalské hojdačke zaisťuje 37 moderných lanoviek, z ktorých vyniká VIP gondola s interiérom od BMW.

Športovejší trate ponúkajú svahy pod sedačkami Schnee Express a Krössbichlbahn, alebo čierno značený padák s názvom po lyžiari Stephanu Eberharterovi. Pre fanúšikov freeridu je pripraveno 11 km značených zjazdoviek v hlbokom prašane. V areáli lyžiarskeho strediska je k dispozícii snowpark s halfpipe, možnosti večerného lyžovania na 8km dlhé zjazdovke v Hochfügene.

>> Možnosti ubytovania v stredisku Hochzillertal – Hochfügen

Zillertal Arena – zábava pre celú rodinu

Zillertal Arena je najväčšou lyžiarskou oblasťou v Zillertalu a ponúkne vám zimné radovánky v piatich vzájomne prepojených lyžiarskych strediskách Gerlos, Zell am Ziller, Wald, Königsleiten a Krimml.

Perfektné lyžovanie v Rakúsku si tu užijete na 143 kilometroch zjazdoviek, ktoré obsluhuje 51 vlekov. Zillertal Arena ponúka i raj pre snowboardistov v Boarder Town Gerlos, ktorý je jedným z troch najlepších parkov v Rakúsku. Ďalšie snow parky nájdete aj v Krimml a v Zell am Ziller.

Vyznávači freeride zjazdov môžu vyskúšať jazdu hlbokým snehom nad Gerlos, pozdĺž štvorsedačky Krimml X – Press. zillertal-arenaPokiaľ máte radi ostrejšie trate a svižný rytmus, môžete skúsiť meraný úsek pre dospelých v Hochkrimml, päť stálych závodných trás, alebo si vybrať z ďalších čiernych tratí oblasti. O vaše deti sa postará niektorá z ôsmich lyžiarskych škôl pôsobiacich v areáli.

Milovníkov bežeckého lyžovania určite poteší 200 km upravených tratí strediska Zillertal Areny. Skvelé občerstvenie ponúka v oblasti Zillertal Areny 31 chát a barov, ktoré vám okrem mimoriadnych výhľadov do údolia umožnia aj službu wi-fi hotspot zadarmo.

Súčasťou Zillertal Areny je tiež umelé klzisko a sánkarske dráhy v Gerlos, Krimml, Wald aj Königsleiten. Populárnu 1.450 m dlhú horskú dráhu Arena Coaster nájdete hneď pri hlavnej lanovke v mestečku Zell am Ziller.

>> Možnosti ubytovania v stredisku Zillertal Arena

Adrenalín na Mayrhofenu

Lyžiarske stredisko Mayrhofen tvorí 135 km zjazdových tratí zbiehajúcich po úbočiach hôr Ahorn a Penken do údolia malebného mestečka Mayrhofen, ktoré leží v nadmorskej výške 630m.

Lyžiarske stredisko preslávila takmer 1 km dlhá čierna trať Harakiri s mimoriadnym prevýšením 376 m a tak lyžovanie v Mayrhofenu láka predovšetkým skúsenejších lyžiarov. Tí si tu užijú prudké a športové trate s ostrým sklonom, ktoré sa spúšťajú do kotliny pod vrcholmi Penken a Horberg. zillertal-mayrhofen-slopesSvoju kondíciu si môžete tiež otestovať na najdlhšom zjazde Mayrhofenu, Skiroute nach Hippach s dĺžkou 10 km a prevýšením 1.448 m.

Východné a južné svahy vedúce k lyžiarskym strediskám Mayrhofen a Finkenberg uvítajú aj rekreační lyžiari, ktorým sa tu ponúka slnečná náhorná plošina so stredne ťažkými svahmi. Vyznávači snowboardingu si určite užijú zábavu vo Vans snowparku v Penken, ktorý je jedným z najväčších funparkov v Európe.

Oblasť Mayrhofen sa pýši nielen upravenými svahy pre snowboarding a carving, ale aj bohatým kultúrnym a spoločenským životom v početných après ski baroch a eskalujúcim pri festivale Snowbombing od 4. do 9. apríla 2016.

>> Možnosti ubytovania v stredisku Mayrhofen

Hintertux – špičkové lyžovanie športového charakteru

Vynikajúce snehové podmienky v nadmorských výškach až do 3.250 m ponúka oblasť populárneho ľadovca Hintertux, ktorý je považovaný za najväčší magnet celého Zillertalského údolia. zillertal-hintertuxerZjazdové trate ľadovca majú prevažne športový charakter a sú využívané pre tréning reprezentačných tímov.

Fanúšikovia bieleho športu si môžu vybrať excelentné terény s hlbokým snehom, alebo perfektne upravené široké svahy pre carving a snowboarding. Hintertux je najnavštevovanejším ľadovcovým areálom s celoročnou prevádzkou, dĺžka tratí v zimnom období dosahuje počtu 86 km.

V prípade pekného počasia si užijete občerstvenie na terase obrie chaty Tuxer Fernerhaus, ktorá leží v nadmorskej výške 2.660 m.

>> Možnosti ubytovania v stredisku Hintertux

Ďalšie informácie:

Ubytovanie Zillertal – ponuka ubytovania s online dostupnosťou a online rezerváciou:
http://www.avander.sk/rakusko/ski-zillertal

Zillertaler Superskipass – viac informácií o skipasu:
http://www.zillertal.at/en/winter/ski-board/superskipass/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *